Miroslav ŠTAMPFER nás opustil

Všem, kdož jste ho znali a měli rádi, oznamujeme, že z našich řad navždy odešel náš dobrý kamarád, člen našeho KVV, výborný muzikant pan Miroslav Štampfer.

U 7.VP v Holešově sloužil v letech 1966 až 1968 – v roce 1967 absolvoval ŠDZ.

Zemřel po dlouhé nemoci doma v Michalovicích v sobotu dne 13. května 2023 ve věku 76 let.

Poslední rozloučení se bude konat ve čtvrtek dne 18. května 2023 ve 12:00 hodin ve smuteční obřadní síni v Havlíčkově Brodě.

AŠ, JB

Dušan HRIC vyznamenán městem Holešov

Nejvyššího ocenění města se dočkal náš emeritní předseda kpt.v.v. Dušan HRIC.

V sobotu 13. května převzal z rukou představitelů města Holešova Velkou pečeť města Holešova.

Na webových stránkách města Holešova se uvádí:

Pan Dušan Hric byl spoluzakladatelem a dlouholetým členem všech předchozích a je i členem současné právní podoby Klubu výsadkových veteránů Holešov. Od roku 2009 do roku 2020 byl předsedou tohoto spolku. Klub výsadkových veteránů Holešov je pevně spjat s historií 7. výsadkového pluku zvláštního určení, který byl umístěn v kasárnách v Holešově a u kterého pan Hric sloužil jako voják z povolání. Pan Hric organizuje se členy klubu různé aktivity, např. v Holešově či v dalších místech Zlínského kraje se účastní významných vzpomínkových akcí, nebo pro školy v Holešově pořádají sportovní akce.

JB

Setkání příslušníků

Vážení  pánové,

příslušníci roty C sloužící v letech 1966 – 68 u útvaru 7374 v Holešově pořádají v pořadí  již 11.setkání této roty.

Každoročně bylo toto setkání jen pro příslušníky této roty samotné, letos jsme se rozhodli, že otevřeme setkání pro všechny příslušníky, kteří na této rotě sloužili. Každému z nás roků přibývá a zůstávají  jenom  vzpomínky. Každý komu ještě zdraví dovolí a je stále v přiměřené fyzické kondici, je na tuto akci zván, právě tam se mohou  vzpomínky  znovu oživit.

Setkání se uskuteční 19. srpna 2023 v Žopech u Holešova.

Vzhledem k tomu, že není jednoduché získat adresy jednotlivých vojáků roty, tak využívám k pozvání tyto stránky KVV Holešov. Také žádám všechny, kdo si toto pozvání přečetli, aby předávali informace o tomto setkání dál všem, na koho mají kontakt.

Každému, kdo se na setkání přihlásí prostřednictvím údajů uvedených níže, podám další přesné informace.

František Vašíček          679 13  Sloup 73

Mobil: 602795703        Email:  franta.sloup@seznam.cz

Pozvánka na PLOŠTINU

Srdečně zveme všechny naše členy a příznivce na pietní akt na Ploštině, který se uskuteční v neděli 23. dubna 2023. Letos bude obohacen o výjimečný moment otevření nových muzejních expozic pro veřejnost.
Dopoledne v 11.00 hodin bude u kapličky sloužena mše svatá. Ve 13.00 hod. proběhne u památníku tradiční pietní akt. Muzeum bude otevřeno od 11.00 do 15.00. Ostrý návštěvnický provoz bude zahájen v sobotu 29. dubna. Od tohoto dne až do konce září můžete areál Národního kulturního památníku Ploština navštívit každý den, kromě pondělí, od 10.00 do 17.00 hodin.
JB + OM

Veselé Velikonoce

Pietní akty k připomenutí obětí války na Valašsku.

Na samém konci druhé světové války se na Valašsku odehrála děsivá odveta nacistů za pomoc partyzánům. Každoročně se zde konají vzpomínkové akce, které mají tragické události připomenout. Letos se první z nich uskuteční v sobotu 22.dubna od 10 hodin v Leskovci u Juřičkova Mlýna. Od 14 hodin pak bude následovat pietní akt u obecního úřadu v Prlově. O den později, v neděli 23.dubna od 10,30 hodin bude uctěna památka na oběti na Vařákových Pasekách. Vzpomínková akce u památníku na Ploštině se bude konat také v neděli 23.dubna, a to od 13,30 hodin. Výbor Klubu výsadkových veteránů Holešov na výše uvedené akce vyšle reprezentativní delegace. Účast ostatních našich členů KVV Holešov je také vítána.

RS

Přihlašování na pochod Clay-Eva

Přihlašování na letošní pochod nám končí už příští sobotu 1.4.2023. Stejně tak možnost objednat trička (nebudeme vyrábět trička navíc, takže nebude pak možnost koupit na místě bez předchozí objednávky)
Stejně tak hrnky za výrobní cenu 220 Kč bude možné koupit pouze při předobjednávce. Na místě bez objednávky už bude cena 290 Kč.

Přihlášky zde:
http://clay-eva.cz/events/clay-eva-2023/

Objednávky zde:
https://marekbartosek.cz/clay-eva-objednavky/

Luděk STOKLÁSEK 85

Náš skvělý kronikář a jeden z nejaktivnějších členů KVV Holešov  LUDĚK STOKLÁSEK  se ve čtvrtek 23. března dožívá 85 roků.

Upřímně gratulujeme a vinšujeme pevné zdraví, modré nebe nad hlavou a neutuchající energii do další práce v Klubu i v osobním životě.

JB

GRATULACE NAŠEMU NOVÉMU PREZIDENTOVI

Dne 9. března se ujal funkce nově zvolený prezident ČR  náš člověk – výsadkář gen. PETR PAVEL.

Gen. Petr Pavel má úzký vztah k našemu Klubu – 19. prosince 2018 se sešel se zástupci našeho KVV v senátu i za účasti předsedy senátu Jaroslava Kubery a s několika členy našeho Klubu se zná osobně.

Blahopřejeme mu ke zvolení do nejvyšší funkce v naší zemi a přejeme mu hodně úspěchů a taky pevné zdraví pro výkon prezidentského úřadu.

JB

VČS v Bratislavě

V sobotu 4. března se naši zástupci zúčastnili Výroční členské schůze KVVV v Bratislavě.

Zprávu od Luďka Stokláska si můžete přečíst  v rubrice ČINNOST KLUBU. Najdete zde i info z členské schůze v Prostějově od Reného Sabely.

JB