Archive for Duben, 2023

Setkání příslušníků

Vážení  pánové,

příslušníci roty C sloužící v letech 1966 – 68 u útvaru 7374 v Holešově pořádají v pořadí  již 11.setkání této roty.

Každoročně bylo toto setkání jen pro příslušníky této roty samotné, letos jsme se rozhodli, že otevřeme setkání pro všechny příslušníky, kteří na této rotě sloužili. Každému z nás roků přibývá a zůstávají  jenom  vzpomínky. Každý komu ještě zdraví dovolí a je stále v přiměřené fyzické kondici, je na tuto akci zván, právě tam se mohou  vzpomínky  znovu oživit.

Setkání se uskuteční 19. srpna 2023 v Žopech u Holešova.

Vzhledem k tomu, že není jednoduché získat adresy jednotlivých vojáků roty, tak využívám k pozvání tyto stránky KVV Holešov. Také žádám všechny, kdo si toto pozvání přečetli, aby předávali informace o tomto setkání dál všem, na koho mají kontakt.

Každému, kdo se na setkání přihlásí prostřednictvím údajů uvedených níže, podám další přesné informace.

František Vašíček          679 13  Sloup 73

Mobil: 602795703        Email:  franta.sloup@seznam.cz

Pietní akty k připomenutí obětí války na Valašsku.

Na samém konci druhé světové války se na Valašsku odehrála děsivá odveta nacistů za pomoc partyzánům. Každoročně se zde konají vzpomínkové akce, které mají tragické události připomenout. Letos se první z nich uskuteční v sobotu 22.dubna od 10 hodin v Leskovci u Juřičkova Mlýna. Od 14 hodin pak bude následovat pietní akt u obecního úřadu v Prlově. O den později, v neděli 23.dubna od 10,30 hodin bude uctěna památka na oběti na Vařákových Pasekách. Vzpomínková akce u památníku na Ploštině se bude konat také v neděli 23.dubna, a to od 13,30 hodin. Výbor Klubu výsadkových veteránů Holešov na výše uvedené akce vyšle reprezentativní delegace. Účast ostatních našich členů KVV Holešov je také vítána.

RS