Archive for Květen, 2021

CLAY-EVA opět volá

Synové slavných otců – členů nejúspěšnější paraskupiny Clay, působící v letech 1944-45 na našem území –  nedávno uvedli na náš trh nové vydání knihy „Clay-Eva volá Londýn“.

Všichni tři synové napsali dopis gen. Petru Pavlovi, ve kterém ho informují o tomto novém rozšířeném vydání knihy, ve zkratce popisují reálie, zmiňují zde vzpomínkové akce a zvou pana generála do Hostišové na příští zahájení vzpomínkové akce – již 19. ročníku Nočního pochodu Clay-Eva.

Pro nás je velmi zajímavé a lichotivé, že autoři v dopise zmiňují i působení 7.VP ZU v Holešově.

Přijme pan generál pozvání?   Uvítáme 22. dubna 2022 na vzpomínkové akci i generála?

To jsou otázky, na které zatím odpověď neznáme.

Dopis v jeho plném znění – s laskavým svolením Antonína Bartoše ml. a jeho dvou kamarádů – otiskujeme v rubrice ČINNOST KLUBU.

JB

Květnové oslavy

V prvních dnech měsíce května jsme navštívili několik vzpomínkových míst a položili kytice k pomníkům připomínajícím osvobození ČSR.

Dne 6. 5. 2021 provedli členové KVV Holešov, kolegové Karel Maňák,  Jiří Jurda, Ludvík Folkner a Milan Pavlík úklid památníků v Hostýnských horách. Konkrétně na Tesáku, Trojáku, u Marušky a U Češků (místo pobytu štábu 1. Čs. partyzánské brigády Jana Žižky). K památníkům položili kytice. Vojenským pozdravem a minutou ticha uctili památku padlých bojovníků za naší svobodu. Fotografie přiloženy ve fotogalerii „Rajče“.
M.P.

[CNW:Counter]